45/2024 „Tajlandia. Notatki z życia i pracy” Aleksandra Tabor

Marzy mi się podróż do Azji. Co prawda najbardziej chciałabym zobaczyć Japonię, ale Tajlandia i Malezja to też kierunki, w które chętnie bym się udała. A ponieważ o Japonii coś niecoś wiem, to postanowiłam zaczerpnąć nieco wiedzy o mało znanych mi rejonach dawnego Syjamu. Ta niewielka książeczka pozwoliła mi napocząć interesujący mnie temat.

Jak wskazuje podtytuł, są to notatki autorki o życiu i pracy w egzotycznym dla nas kraju. Inna mentalność, styl życia, religia, ustrój polityczny, podejście do wielu spraw, niecodzienne potrawy. Duże miasta, pełne przepychu i obsługujące miliony turystów i peryferia kraju, w których bieda jest czymś powszechnym. Kraj kontrastów zarówno pod względem majątkowym, jak i mentalnym.

Autorka w krótkiej formie omówiła chyba wszystkie zagadnienia, na które zwraca się uwagę pragnąc odwiedzić to Królestwo. Podkreśliła te aspekty, na których trzeba się skupić, by nie popełnić jakiś błędów i z wycieczki czerpać tylko radość. Myślę, że przemyślenia na temat możliwości pracy i podane odnośniki pozwolą zainteresowanym również w tym aspekcie odnieść sukces.

„Tajlandia. Notatki z życia i pracy” mimo iż krótkie, dostarczają wielu cennych uwag i informacji o Bangkoku. Widać, że autorka była dobrze przygotowana do pisania, a oprócz swoich spostrzeżeń podała mnóstwo źródeł, z których możemy zaczerpnąć dodatkowej wiedzy. Spora bibliografia pokazuje, że to rzetelny felieton. Z pewnością zdobyte wiadomości przydadzą mi się przy planowaniu podróży. Dzięki tej lekturze wiem, na co zwrócić uwagę, by uniknąć podstawowych błędów turystów.

Dla mnie ta książeczka jest wystarczającym, na początek, źródłem informacji. Autorka lekko i ciekawie pisze, więc czyta się to szybko. Interesujące tematy i kolorowe zdjęcia zachęcają do odwiedzenia Tajlandii.

MOJA OCENA: 8/10

Wydawnictwo BookEdit

O innej książce opartej na doświadczeniach autora pisałam TUTAJ.

Dziękuję Autorce za przekazanie egzemplarza do recenzji. #współpracabarterowa