Spacer po Burano to niezwykle kolorowa gra karciana w budowanie kamieniczek, które z chęcią odwiedzą przyjezdni czy mieszkańcy.
Piękne ilustracje zachęcają do grania, a jasne i proste reguły ułatwiają rozpoczęcie przygody z tą karcianką.

Spacer po Burano

Wydawca: Nasza Księgarnia – Gry
Ilość graczy: od 1 do 4
Przewidywany czas rozgrywki: 20 – 40 minut
Wiek: 10+

No to budujemy!

Każdy gracz może wybudować aż pięć trzykondygnacyjnych kamienic. Staramy się tak dobierać karty, aby móc wybudować kamienicę w jednym kolorze. Tworzymy budynki, w których punktowane są atrybuty: koty, zioła, kwiaty, lampy, markizy, kominy, przechodniów.
Gra się szybko, więc trzeba dobrze podejmować decyzje, jakie karty i ile zgarnąć z pola dobierania. Po pierwsze, aby zebrać odpowiednią ilość gotówki do budowania, trzeba wziąć jak najmniej kart. Po drugie, żeby ktoś nas nie uprzedził, nie pojmał potrzebnych nam poziomów ani kolorów. Ale tu trzeba mieć odpowiednią ilość gotówki do wybudowania. Staramy się, aby ktoś nie wybudował takiej kamieniczki, która pozwoliłaby mu przygarnąć punktującą kartę, akurat tę, na którą polowaliśmy.

kolorowe kamieniczki w Burano

Gra powinna spodobać się rodzinom, początkującym graczom, tym, którzy lubią nieco negatywnej interakcji, tym, którzy lubią ładne i proste gry.
Oczywiście jest świetna na początek długiego planszówkowego wieczoru, na jego koniec, jako przerywnik lub po prostu jako samodzielna gra, gdy ktoś znajdzie chwilkę na niedługą i nieskomplikowaną partyjkę.
Gra ma niewielkie pudełko, zawiera karty i trochę żetonów pozwoleń na budowę oraz kilkanaście błyszczących, choć kartonowych monet, ale na rozegranie partyjki potrzebować będziecie sporo miejsca, mimo iż karty są niewielkich rozmiarów.

kolorowe kamieniczki w Burano

Spacer po Burano ma fajny znacznik pierwszego gracza – w sam raz dla miłośników kotów. Na kartach można znaleźć mnóstwo tych czworonogów, bo za nie też punktujemy na koniec gry, gdy mamy odpowiednią kartę mieszkańca lub turysty.

Moje wrażenia

Mnie gra się spodobała. Jest ładna i ma eleganckie, dobrze wyjaśnione w instrukcji i poparte przykładami reguły. Jest to dobra gra, w którą w każdej chwili chętnie zagram. Co prawda na nas wariant dwuosobowy zrobił mniejsze wrażenie niż gra w większym składzie, ale i tak przyjemnie się grało. A ponieważ gra jest przeznaczona od 1 do 4 graczy, to oprócz rywalizacji z rodzinką czy znajomymi, można też ścigać się o coraz lepsze wyniki z samym sobą.

Moja ocena: 5-