73/2022 „Literacka Agencja Detektywistyczna: Kulisy” Paulina Matyńka

„Kulisy” to artbook z postaciami, miejscami, sytuacjami z Anzy, miasta, które poznaliśmy w pierwszej części LAD – „Odsłonie”. W kolejnej części LAD autorka zamieściła szkice, koncepty postaci i miejsc, ich metamorfozy, jak również ciekawe lub zabawne próby przedstawienia bohaterów. Znajdziemy tu różne ciekawostki i za kulisowe informacje oraz rysunki ze świata LAD. Strzałem w dziesiątkę było pokazanie niektórych ujęć czy postaci w kolorze. To tylko zaostrza apetyt na poznanie historii detektywów i pokazuje, jaki warsztat posiada autorka.

„Literacka Agencja Detektywistyczna: Kulisy” to mój patronat medialny. A oto moja polecajka: „LAD od kuchni to smaczki, które pozwolą lepiej poznać bohaterów i miejsca. Wspaniałe rysunki i opisy je uzupełniające to coś dla fanów Agencji i Anzy”.

Jeśli spodobał się wam pierwszy tom, to warto zapoznać się z konceptami pokazanymi w „Kulisach”.

Fajne jest to, że mamy materiał podzielony na części, a każdą z nich zapowiada sama autorka, przedstawiona również w postaci rysunku.

Dostajemy tu również pewien spojlerek do tego, co wkrótce przydarzy się młodym detektywom. Ale są to piękne grafika, która mają za zadanie zachęcić czytelnika do sięgnięcia po kolejne części LAD.

Mnie ten artbook przekonał, że autorka ma jeszcze wiele ciekawych pomysłów. I jak po przeczytaniu „Odsłony” uważałam, ze kolejna część musi być w formie komiksu, tak, po zapoznaniu się z „Kulisami” chętnie kolejną część LAD zobaczyłabym w formie mieszanej, częściowo pisanej i na pewno mocno ilustrowanej.

Temat opętania motywem literackim jest świeży i nigdzie indziej się z takim pomysłem nie spotkałam. Dlatego na dalsze losy Avy i Raxa czekam z niecierpliwością.

MOJA OCENA: 8/10

#fantastyka #realizmmagiczny

Dziękuję bardzo Autorce za nieodpłatne i bezzwrotne przekazanie egzemplarza do recenzji.

Autorkę znajdziecie na FB jako PinPinax.

#patronatmedialny #komiks #prezent #współpracapatronacka

Patronat medialny PasjOla Książkowa

O Odsłonie, pierwszej części Literackiej Agencji Detektywistycznej pisałam TUTAJ.