Uwielbiam wszelkiego rodzaju jednoosobowe gry logiczne. Jak zobaczyłam, że Muduko też ma w swojej ofercie tego typu gry, to nie było bata, musiałam wypróbować 🙂

Wydawca: Muduko
Ilość graczy: 1
Przewidywany czas rozgrywki: 5 minut
Wiek: 7+

Na stół trafił Hotel, którego okładka po prostu przyciągnęła mnie do siebie. Po otwarciu zawartość również robi bardzo dobre wrażenie.

Hotel - Muduko - zawartość

Gra ma mało elementów: tylko tekturowe, stojące potwory i karty z zadaniami. W instrukcji znajdziemy objaśnienia symboli użytych do zadań. Mimo iż symboli jest niemało, to już po rozwiązaniu kilku kart stają się one jasne i sięganie po instrukcję nie jest już konieczne.

Dół pudełka jest bardzo ważny, gdyż to na nim namalowane są pokoje na czterech piętrach. A w grze chodzi o to, żeby wskazane na karcie potworki rozlokować odpowiednio w pokojach hotelu.

Hotel to niezbyt skomplikowana gra logiczna, ale w stylu, który lubię – należy wysnuwać wnioski z podpowiedzi w zadaniu. Logiczne myślenie jest niezbędne. Ale zadania są na tyle łatwe, że dla osób zaprawionych w tego typu łamigłówkach przejście 60 zagadek nie powinno stanowić problemu.

Hotel - Muduko - potworki

Myślę, że gra świetnie nada się dla dzieciaków. Być może na początku będą wymagały nieco nadzoru ze strony dorosłych, ale szybko zaczną samodzielnie zabawę. Amatorzy tego typu gier będą się dobrze bawić.

Dodam tylko, że każde zadanie ma jedno rozwiązanie, a na odwrocie kart narysowana jest prawidłowa odpowiedź.

Nie jest to gra do ciągłego grania, ale na pewno nie da się zapamiętać rozwiązań zadań. Jeśli sięgnie się po nią za jakiś czas, trzeba będzie na nowo zmierzyć się z każdą zagadką.

Hotel - Muduko - rozwiązanie zagadki

No, to kto ma ochotę odwiedzić Hotel?

Gra jest raczej skierowana do dzieci, bo dla dorosłego gracza nie będzie wyzwaniem. Młodszym rozwiązanie 60 zagadek zapewni chwilę rozrywki. Takie rozruszanie szarych komórek może stanowić dobry wstęp do nieco trudniejszych jednoosobowych gier logicznych, z serii Smart Games, Think Fun czy Ah!Ha.

Moja ocena : 5

[jaki mam system ocen sprawdź TUTAJ]