7/2024 „Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej” Wioletta Piasecka

Dwie siostry, bliźniaczki, niby takie same, a tak różne. Karolina marzy o życiu w wielkim mieście. To odważna i otwarta na nowości młoda kobieta. Śmiało korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych podkreślających jej urodę. Julia jest przeciwieństwem siostry. Bardziej rozważna i wyciszona, lubi swoją miejscowość i stawia na naturalność. Jest lokalną bibliotekarką i kocha to co robi. Miejscowi także bardzo lubią tę młodą kobietę, okazując to drobnymi gestami czy słowami.

Karolina studiuje i nie wyobraża już sobie życia poza wielkim miastem. Jeden z wykładowców zostaje jej obiektem uczuć. Dziewczyna marzy o świętach spędzonych z ukochanym, gdzieś w ciepłych krajach. Niestety profesor traktuje tę znajomość luźno. Jest nieziemsko przystojny, a studentki same pchają mu się do rąk. Rozczarowana Karolina postanawia więc spędzić święta z rodziną. Na szczęście ma siostrę. A Julia jest znakomitą obserwatorką, która zawsze uważnie wysłuchuje bliźniaczkę i wspiera ją dobrym słowem.

Obie dziewczyny są urodziwe i wkrótce okazuje się, że znajdują się panowie, na których panny zrobiły wrażenie. Czy skromna bibliotekarka i jej pyskata, przebojowa siostra odnajdą miłość swojego życia w małej podlaskiej miejscowości? Jak na życie sióstr może wpłynąć żartobliwa uwaga Karoliny?

„Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej” to bardzo ciepła, otulająca, opowieść w świątecznych klimatach. To fajny romans przemieszany ze sferą obyczajową. Dobrze pokazuje reakcje i zachowania niewielkiej społeczności. Być może czasami jest zbyt słodko, ale od lekkiej lektury oczekujemy miłej atmosfery i możliwości oderwania się od trosk codziennego życia. A gdy wiatr wieje nam w oczy dobrze wiedzieć, że istnieją szczęśliwe zakończenia. Być może problemy sióstr wydają się błahe, ale wiadomo, że dla każdego jego problemy są czymś ważnym. Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę, więc wkrótce sięgnę po kolejne spod pióra tej autorki.

MOJA OCENA: 7/10

Wydawnictwo Skarpa Warszawska

O innej książce w świątecznych klimatach pisałam TUTAJ.