6/2024 „Cicha noc” Małgorzata Rogala

W apartamencie reżysera popularnego reality show odbywa się impreza po zakończeniu pierwszej serii audycji telewizyjnej. Świętują ludzie, którzy przyczynili się do sukcesu programu, w tym jego zwyciężczyni. Luźna atmosfera, alkohol, tańce – typowa balanga. Nietypowy natomiast jest jej finał – nad ranem jedna z uczestniczek znajduje zwłoki gospodarza. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest jeden z uczestników party. Wydaje się jednak, że nikt nie miał interesu w zamordowaniu reżysera.

Do akcji wkracza Agata Górska, której szef zlecił rozwiązanie sprawy, najlepiej jeszcze przed Wigilią. Czasu jest naprawdę niewiele, dochodzenie dotyczy zamkniętego kręgu podejrzanych, a brakuje motywu. W dodatku Agata zmaga się z problemami zdrowotnymi. Kobieta nie może liczyć na wsparcie życiowego partnera, Sławka Tomczyka, gdyż ten przebywa na szkoleniu w Budapeszcie.

W tym samym czasie, siostra Tomczyka, Kinga, zakochana w niedawno poznanym chłopaku, postanawia z nim i jego przyjaciółmi pojechać na świąteczny jarmark do Wiednia. Gdy kontakt z dziewczyną się urywa, pada podejrzenie o uprowadzenie młodej kobiety. Sławek wraca do Polski i postanawia przyjrzeć się zniknięciu siostry. Od teraz upływający czas jest jego wrogiem. Czy zaginięcie Kingi może mieć związek ze sprawą prowadzoną przez Górską?

„Cicha noc” to siódma książka w cyklu o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Nie czytałam poprzednich części, a mimo to nie miałam wrażenia, że czegoś mi tutaj brakuje. Wręcz przeciwnie, czytało mi się tę książkę tak dobrze, że i sięgnę po kolejne części, i nadrobię te poprzednie. To moje pierwsze spotkanie z autorką w pełnej książkowej wersji, bo wcześniej czytałam tylko opowiadania. Spodobało mi się to, że nie ma tu krwawych scen, choć jest kilka trudnych tematów i nieco brutalności. Jednak przy takich sprawach wydają się uzasadnione. Spodobało mi się pióro pisarki, więc z chęcią sięgnę po inne jej pozycje.

MOJA OCENA: 7/10

Wydawnictwo Czwarta Strona

O innym kryminale pisałam TUTAJ.