68/2022 „Pustułka” Katarzyna Berenika Miszczuk

Prywatna wyspa rodziny Spyropoulos na Morzu Śródziemnym, niedaleko Rodos. Wyspa Ptaków, której nazwa wzięła się od pustułek, niewielkich drapieżników z rodziny sokołów, które upodobały sobie ten teren. Piękna przyroda, bogata rezydencja, cisza i spokój. Czy to może być sceneria dla licznych morderstw?

Wiktor, głowa rodu, jego żona Konstancja, syn Krystian i Sylwia, która podobno nie jest córką Wiktora. Niby normalna rodzina, ale… Wiktor to furiat, dyktator, który zarabia pieniądze na całą rodzinę, a jej członków traktuje jak swoją własność. Konstancja, pani domu, wykorzystuje środki męża do podtrzymania swojej urody byłej miss. Niezbyt lotny Krystian, świeżo upieczony mąż pięknej Izy, któregoś dnia odziedziczy fortunę Spyropoulosów. Sylwia wchodzi dopiero w dorosłość i próbuje się wpasować w oczekiwania Wiktora, choć wie, że ten jej serdecznie nienawidzi.

Gdy rodzina ląduje na wyspie, wydaje się, że jakoś uda im się spędzić ten czas, bez zbytnich konfliktów. Ale gdy dołącza do nich Stefania, siostra Wiktora, ze swym nowym narzeczonym, Marcinem i małym głośnym pieskiem, atmosfera staje się zbyt gęsta. W dodatku znika gdzieś asystentka i kochanka Wiktora, Aleksandra. A nad wyspę nadciąga potężna burza.

Na początku nawałnicy udaje się dotrzeć na wyspę Pawłowi Szaratko, prawej ręce Wiktora. Wkrótce okazuje się, że sztorm jest zbyt gwałtowny i nikt nie będzie mógł wrócić na ląd. Gdy znika możliwość komunikacji ze światem zewnętrznym, mieszkańcy są zdani na siebie. A morderca dopiero się rozkręca.

Bardzo dobry kryminał, trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Autorka po kolei odsłania rodzinne tajemnice. Poznajemy ludzi, ich charaktery, co nimi kieruje. Gdy odkrywamy, kto jest mordercą, wszystko spina się w całość.

MOJA OCENA: 7/10

#thrillerpsychologiczny #kryminał

Wydawnictwo W.A.B

Książka zyskała nową okładkę i pod tytułem „Drapieżna gra” zostanie wydana przez Wydawnictwo Mięta. Planowana data premiery to 31.08.2022r.

Drapieżna gra

O innym thrillerze psychologicznym poczytacie TUTAJ.