Piękne mroczne ilustracje, temat walki o tron, zdobycia wpływów, przychylności na dworze, zgarnięcia Tytułów. Elekt to klimatyczna gra karciana, w której staramy się zdobyć tron Cesarstwa, zgarniając odpowiednią liczbę Tytułów. Tytuły wypisane są na szarfach na kartach Misji i Wpływów. Liczba tytułów potrzebnych do wygrania gry zależna jest od liczby graczy.

Elekt

Wydawca: What the Frog
Ilość graczy: od 2 do 4
Przewidywany czas rozgrywki: 60-90 minut
Wiek: 16+

Jak zdobyć tron?

W grze są trzy planszetki: Misji, Wpływów i Dworu. Gracze próbują zdobyć na każdej z nich przewagi w konfrontacji z użyciem symboli Atrybutów. W tym celu będą zagrywać posiadane karty Jednostek do poszczególnych stref, w liczbie wynikającej z liczby graczy. Na początku każdy gracz posiada zestaw Jednostek Podstawowych, w trakcie gry zdobywa lepsze, silniejsze, wprowadzające inne efekty, karty Jednostek Elitarnych. W każdej strefie dochodzi do konfrontacji kart graczy, a następnie rozpatruje się przewagi w symbolach: Okultyzm (fioletowy), Podstęp (niebieski), Przemoc (czerwona), Władza (żółta).

Planszetki

Każda strefa ma karty, które mogą wprowadzać dodatkowe modyfikatory, działające na tę strefę lub, w przypadku kart Dworu, po zdobyciu wpływające na gracza. Karty zdobywa gracz mający przewagę w koronach. Istotna jest ilość szarf z tytułami na kartach ze strefy Misji i Wpływów, bo zdobycie odpowiedniej liczby warunkuje koniec gry.

Karty Jednostek Podstawowych

Moje wrażenia

Elekt to gra z dużą dozą negatywnej interakcji. Preferowany wiek nie jest przesadzony, również ze względu na grafiki, niekiedy przerażające, ale wprowadzające mnóstwo klimatu. Czasami gra jest niezrównoważona – premiuje gracza, który ma przewagę w Okultyzmie. Ten atrybut pozwala dodać na karty Jednostek w tej strefie dwa różne symbole Atrybutu. W ten sposób można uzyskać przewagę w pozostałych symbolach, a nawet kartę ze wszystkimi dodatkowymi Atrybutami przesunąć do innej strefy i tam również zdobywać przewagi. Elekt dobrze chodzi na dwóch graczy , choć wtedy starcia są bardziej zajadłe i cała gra szybciej się kończy.

Jeśli nie mieliście okazji, to spróbujcie Elekta i sprawdźcie czy uda się Wam zdobyć tron Cesarstwa.

Dziękuję wydawnictwu za wypożyczenie gry.

O innych grach pożyczonych możecie poczytać TUTAJ.