Rok 2020 dobiegł końca, czas więc na planszówkowe podsumowanie roku. Mimo wiadomej sytuacji, był jednak dla mnie bardzo udany 😎Zaczęłam prowadzić stronkę i bloga, założyłam profil planszówkowy na instagramie. Póki co to dla mnie fajna zabawa 🙂 Gry planszowe są moją pasją i zawsze chętnie dzielę się wiedzą na ich temat.

🎲

Dodatkowo podjęłam współpracę z blogiem dziendoGRY.pl, w którym również propaguję gry planszowe. Zostałam również poproszona o dołączenie do Kapituły Planszowej Gry Roku, gdzie miałam możliwość głosowania na najlepsze gry 2020 roku.

🎲

Na początku roku udało się spotkać w GRAnatowej na podsumowaniu pierwszego roku działania Czelendżu. Potem był PortalCon, Planszówki w Spodku i Festiwal Gier Planszowych w Brzegu. Jak zwykle na takich spotkaniach poznałam masę fajnych gier i ciekawych ludzi.

Później niestety przyszło zweryfikować wszystkie konwentowe plany, a zakupione na Pyrkon bilety czekają na lepsze czasy. Żal wszystkich spotkań, ale wierzę, że niedługo znów będziemy mieć okazję grać na planszowych eventach.

🎲

W graniu dzielnie wspiera mnie małż, który prawie nie grymasi, czasem nawet sam ciągnie do grania 😉

W 2020 roku zanotowałam 4️⃣2️⃣2️⃣ rozgrywki w 1️⃣9️⃣2️⃣ różne gry. Te wpisy pochodzą z BGG, ale grałam też w gry, które nie zostały dopisane do bazy gier planszowych. Więc rozgrywek na pewno jest więcej, tak jak i więcej różnych tytułów gier.

2020 - plnaszówkowe podsumowanie roku

Najwięcej rozgrywek zanotowałam w:

🧩 Noch mal!,

🧩 Wykreślane imperium (nie liczyłam grania z pomocą apki),

🧩 Boarding,

🧩 Europa w 10 dni,

🧩 Nova Luna

🧩 Tatsu.

Moje Top5 gier 2020:

🏆 Blockout

🏆 Brzdęk w kosmosie

🏆 Maracaibo

🏆 Boarding

🏆 Nova Luna

🎲
Plany na 2021 rok?

Nie osiadam na laurach, gram i piszę o grach, stawiam przed sobą nowe cele. Na pewno będę chciała ograć planszówki z półki wstydu. No i mniej kupować nowych gier, bo te, które mam są świetne i zasługują na więcej grania. A poza tym niedługo braknie półek na nowości.

Postaram się też robić więcej opisów i recenzji, zwłaszcza na blogu. Choć na bieżąco możecie czytać moje wpisy na PasjOla Planszowa na FB. Nowych gier mam pod dostatkiem, będę więc polecać i nowe, i te starsze tytułu, które zasługują na pamięć i ogrywanie.

Dotychczas opisane przeze mnie gry znajdziecie TUTAJ.