30/2022 „Tajemnica carycy” Małgorzata Starosta

Agata Śródka to kobieta mikrego wzrostu, która rekompensuje sobie to dwunastocentymetrowymi szpilkami. To znana restauratorka, celebrytka, posiadająca kilka obiektów gastronomicznych, w tym jeden wyróżniony gwiazdką Michelin.

Gdy jej konsjerż, pól-Francuz Michel, wkręca Agatę w jurorowanie w kulinarnym show, kobieta pokazuje swój charakterek i cięty język. Jednak gdy okazuje się, że program telewizyjny będzie kręcony w zamku w Roztoce na Dolnym Śląsku, którego właścicielem jest dawna przyjaciółka Agaty, kobieta nie waha się i zgadza na udział w programie.

Dodatkowym bodźcem do przyjazdu do pałacu jest fakt znalezienia zwłok przez Katarzynę, właścicielkę pałacu. 'Maksymilian’ ukazuje się podczas tworzenia ogródka w restaurowanym obiekcie. Nie jest to widok preferowany, gdy wkrótce okolica znajdzie się pod czujnym okiem kamery telewizyjnej.

Znakomita komedia kryminalna. Autorka świetnie splata kryminalną intrygę, charakterystyczne cechy postaci, nieco historii i obyczajowych treści. A wszystko to okrasza sowicie humorem.

Czy ponętnych kształtów Katarzyna ma coś wspólnego z jej imienniczką carycą? Co się stanie, gdy mafijny boss dostaje globusa? Jak prowadzenie pamiętnika może podnieść elokwencję? W jakich okolicznościach wada wymowy Michela może stać się problematyczna? Czy Szpila potrafi wbić szpilę? Czym okaże się tajemnica carycy?

Odpowiedź na powyższe pytania uzyskacie czytając tę zabawną opowieść.

Druga część cyklu jest co najmniej tak samo dobra jak pierwsza, jeśli nie lepsza. Mam nadzieję, że pojawienie się Delfiny, matki Michela, nie jest epizodyczne. Nie ukrywam, ze czekam z niecierpliwością na kolejne przygody Agaty i Michela.

MOJA OCENA: 7/10

#komediakryminalna #AgataŚródka

Wydawnictwo W.A.B