5/2024 „Necrovet. Metody leczenia drakonidów” Joanna W. Gajzler

Po pierwszej części Necroveta wiedziałam, że sięgnę po kontynuację. Raz, ponieważ książka mi się podobała, a dwa, gdyż skończyła się tak, że koniecznie musiałam się dowiedzieć, co będzie dalej. Czy w tym podobnym do naszego świecie, faktycznie żyją smoki? Są tu różne magiczne zwierzęta, są nieumarli i inne formy osobowe. Ale smoki? Te epickie zwierzęta pojawiają się zazwyczaj w high fantasy. Są wielkie, długowieczne, magiczne, potężne. I nie chorują. Co więc robią w książce o technikach weterynarii, nawet leczących magiczne króliki, mantykory czy jednorożce?

W Zrębkach, w przychodni weterynaryjnej należącej do nieumarłej nekromantki, jako technicy pracują Florka Kuna, człowiek, i Bastian, faun. Nie jest to zwykła klinika, gdyż oprócz standardowych zwierząt przyjmuje też różne magiczne stworzenia. W poprzednim tomie zobaczyliśmy jak się tu pracuje, czym może grozić chwila nieuwagi lub brak doświadczenia. Poznaliśmy nieco losy Florki i Bastiana. Ta dwójka zdążyła już się ze sobą zakolegować i wdrożyć do niecodziennej pracy. Można powiedzieć, że dobrze się uzupełniają.

W drugiej części Necroveta idziemy o krok dalej, bo poznajemy nowe magiczne stworzenia. Prym wiodą tu smokowate w różnych postaciach, a jednego z nich widać na okładce. Czy leczenie tych magicznych zwierząt jest możliwe? O tym z jakimi problemami przyjdzie tym razem mierzyć się weterynarzom możecie się przekonać czytając tę książkę. A drakonidy to nie jedyne kłopoty, które staną na drodze pracowników przychodni.

„Necrovet. Metody leczenia drakonidów” to książka, która fajnie łączy wątki fantastyczne z dobrze znanymi z realnego świata. Podoba mi się jak autorka przemyca informacje o pracy weterynarzy. Pokazuje z czym muszą się mierzyć i że nie zawsze największy kłopot stanowią zwierzaki. To przyjemna lektura, łącząca odpowiednią dawkę humoru i napięcia. Dostarczyła mi dobrej rozrywki, więc z chęcią sięgnę po kolejną część.

MOJA OCENA: 7/10

Wydawnictwo SQN

O pierwszej części poczytacie TUTAJ.