34/2024 „Wiedźmag. W ukryciu” Molly Knox Ostertag

Tłumaczenie: Kaja Makowska

Aster jest niezwykłym chłopcem. Żyje ze swoją rodziną w jednym domu, na terenie zabezpieczonym magicznymi kamieniami. Dzieci nie chodzą do szkoły w pobliskim miasteczku, ale zdobywają wiedzę u siebie w domu. Dziewczynki uczą się jak być czarownicami, zgłębiając sekrety zaklęć i wywarów. Chłopcy natomiast uczą się przemiany w zwierzęta, by umieć obronić ludzki świat przed demonami skrywającymi się w mroku.

W pierwszej części Aster odkrył w sobie moce, które nie były przeznaczone dla mężczyzn. Jednak to dzięki nim zdołał ocalić swoich kuzynów i schwytać groźnego demona. Teraz stwór przebywa w domu chłopca, w ochronnym kręgu. Babcia Astera próbuje zapanować nad złą stroną stworzenia i przywrócić go do dawnej postaci. W zamian za naukę magii chłopiec pomaga babci w odczarowaniu pojmanego. Chłopiec rozpoczął też naukę magii razem z dziewczętami. Już nie musi ukrywać swoich niecodziennych zdolności.

W tym czasie rozpoczyna się nowy rok szkolny w pobliskim miasteczku. Przyjaciółka Astera, Charlie rozpoczyna naukę, startuje również z treningami i meczami w szkolnej drużynie koszykówki. Gdy w klasie Charlie pojawia się nowa uczennica, ta nie waha się usiąść z nią w jednej ławce. Charlie jest otwartą i bardzo koleżeńską dziewczynką. Nie ma uprzedzeń do ludzi, więc nieco mroczna i zamknięta w sobie koleżanka nie jest jej straszna. Wkrótce okazuje się, że nowa dziewczyna nie miała lekko w poprzednich szkołach i obawia się, że tu również może spotkać ją coś przykrego. W dodatku skrywa pewien mroczny sekret. Czy Charlie i Aster odkryją co ukrywa Ariel?

„W ukryciu” to komiks z pięknymi ilustracjami i wciągającą historią. Jest o przyjaźni, rodzinie, odkrywaniu swoich zdolności i słabszych stron, dążeniu do bycia sobą. Ważne treści wplecione są w magiczną fabułę. Mnie ta powieść graficzna bardzo przypadła do gustu.

MOJA OCENA: 8/10

Wydawnictwo Young

TU moja opinia o poprzedniej części.