Rozpoczął się kolejny rok, pora więc na czytelnicze podsumowanie roku 2022 🙂

Podsumowanie 2022

To był dla mnie całkiem udany, pod względem liczby przeczytanych książek, rok. Choć było ich mniej niż w roku poprzednim, to i tak wypadł całkiem dobrze. Choć nie zabrakło kilku rozczarowań, większość książek była naprawdę dobra. No i na szczęście nie było książek złych.

Ale był to też rok specjalny dla mnie – rozpoczęłam swoją recenzencką przygodę, podejmując współpracę barterową z wydawnictwami i autorami.
Objęłam również swoim patronatem dwie świetne pozycje. Polecam Waszej uwadze wspaniałą baśń dla dzieci „Julia w Skrajnym Świecie” oraz art book z uniwersum Literary Detectives czyli „Literacka Agencja Detektywistyczna: Kulisy”.

Przeczytałam 104 różne pozycje, w tym komiksy. Wszystko starałam się recenzować/opiniować i umieszczałam we wpisach na FB i IG oraz oczywiście na blogu.
Zmieniłam też profil mojej strony i oprócz recenzji gier planszowych, zaczęłam prowadzić też recenzje książek.

Wyzwania 2022

W 2022 spróbowałam zmierzyć się z wyzwaniem Fantastycznie Zaczytanej. Okazało się jednak, że większość klasyków fantastyki mam już przeczytaną i trudno mi było coś znaleźć do czelendżu. Kilka książek jednak udało się przeczytać, między innymi długo już zalegający na półce „Nowy wspaniały świat”.

Spróbowałam też swoich sił w miesięcznych wyzwaniach Lubimy Czytać. I tu odniosłam pełny sukces – udało się zrealizować cel i przeczytać choć po jednej książce do każdej miesięcznej kategorii. A dodatkowo byłam trzykrotnie nagrodzona książkową niespodzianką za opinie o książkach!
Jako osobisty sukces odnotowuję fakt, że dwie moje recenzje zostały wyróżnione w serwisie Lubimy Czytać. Są to: „Pawełek i cała reszta” i „Bazyl i Licho”.

Wyzwania 2023

W 2023 spróbuję zmierzyć się z wyzwaniem u Made by Caroline i Wybrednej Marudy. Odsyłam Was na kanały na YouTube dziewczyn, by zapoznać się z kategoriami i przesłuchać wyjaśnień tych pojęć. Być może i Wam spodoba się któreś z wyzwań i się go podejmiecie 🙂

Po raz drugi spróbuję również zmierzyć się z wyzwaniem Lubimy Czytać. Zobaczymy, jak mi pójdzie w tym roku.

W sumie najtrudniej jest mi dopasować książki do kategorii, bo oczywiście tych nie przeczytanych na moich półkach jest sporo. I to kolejne moje wyzwanie: zmniejszyć „stos hańby”.

📖
Dziękuję Wam za 2022 i polecam się na 2023 rok 😄 A do rozmowy o książkach zapraszam na mój profil na Facebook lub Instagram.