Pierwszy BookGame 2023| Nauczymy Cię grać! przeszedł do historii. Ach, cóż to była za impreza! Dwie hale pełne gier planszowych, książek, komiksów, klocków, ulubionych postaci milusińskich, szachów, kostek Rubika i wielu innych atrakcji.

W dniach 12-14 maja na terenie targów Expo Kraków odbyła się świetna impreza łącząca dwie moje największe pasje: książki i gry planszowe. Jak się domyślacie, nie mogło mnie tam zabraknąć. Było mnóstwo atrakcji, a to dopiero pierwsza edycja imprezy. Nie wszędzie dotarłam, bo na konwencie byłam tylko przez dwa dni. No i interesowały mnie same planszówki i książki, a mniej turnieje i prelekcje. Ale większość osób, która była, chwaliła sobie to wydarzenie. Oczywiście, minusy też się znalazły, ale, jak pisałam, BookGame odbył się po raz pierwszy, więc wpadki mogły się przydarzyć. Organizatorzy chętnie zbierają feedback i na pewno wyciągną wnioski na przyszłość.

BookGame Expo Kraków

Planszówki

Na plus na pewno można uznać to, że nie było tłumów i można było zagrać w gry na stoiskach wydawców, co na innych konwentach graniczy z cudem. Super, że gralnia była oddzielona od strefy wystawienniczej. Ci, którzy przyszli tylko na granie, mieli trochę ciszej i spokojniej. Ci, którzy chcieli odwiedzić stoiska wydawców, nie musieli przeciskać się między stolikami z grającymi. Przestrzeń między wystawcami była spora – widać przygotowania pod ogromną rzeszę odwiedzających. W tym roku nie było jeszcze dzikich tłumów, ale poczekam na podsumowanie imprezy przez organizatora. Na pewno ludzi nie było mało.

BookGame Hala Wisła

Przestrzeń przeznaczona na granie była duża, a stoliki prawie wszystkie zajęte. Rankami było pustawo, ale potem wolne miejsca szybko znikały. Mimo to, można było znaleźć stolik na pogranie. Niestety, nie korzystałam z Wypożyczalni. Z pewnością jednak lista dostępnych gier opublikowana na wydarzeniu, pozwalała przygotować się do tego, w co ma się ochotę zagrać. Sporo też było osób w granatowych koszulkach, które tłumaczyły zasady gier.

BookGame Hala Dunaj

Na minus: zdecydowanie za duża wydrukowana mapa, ciężko się nią operowało. Niektórzy narzekali na słabo oznaczone miejsca turniejów. Te odbywały się w salach na zewnątrz hal. Kto był tu pierwszy raz i wcześniej nie zwiedził dokładnie obiektu, mógł czuć się zagubiony. Dla mnie minusem było również to, że niektórzy wystawcy nie mieli u siebie stolików z prezentacją nowości czy zapowiedzi. Owszem, część wydawców miała wyodrębnione przestrzenie na gamesroomie. Jednak na pewno lepiej byłoby poznać na stoisku nowości czy zapowiedzi, a potem od razu je zakupić. Zabrakło także kilku wydawców gier. Być może za rok się pokażą.

Książki


Podobało mi się to, że były wydawnictwa książkowe i komiksowe. Nie było może ich tak dużo jak na Targach Książki, ale wystarczająco, jak na łączoną imprezę. Wielu graczy jest też czytelnikami 😉 Były książki dla młodszych i wydarzenia związane z ulubionymi postaciami z książek dla milusińskich. Miłośnicy fantastyki też mogli znaleźć tu coś dla siebie. Wzdłuż jednej ściany ustawiono stoiska z wydawnictwami komiksowymi i mangowymi. A ja miałam okazję spotkać się z autorem książki dla dzieci, którą objęłam patronatem („Zamki i Roboty” M. i M. Rogalscy).

BookGame M.Rogalski


Planszomaniak i książkomaniak

Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie!

Było sporo prelekcji, zawody w układaniu kostki Rubika na czas, kilka turniejów planszówkowych, wręczenie nagrody BookGame dla najlepszych gier planszowych w różnych kategoriach, licytacja szachów na szczytny cel. Można było oddać grę do biblioteki i w zamian otrzymać zniżkę na zakup nowej gry do kolekcji.

Z konwentu wróciłam z 11 książkami i dwoma komiksami oraz dwoma grami i dwoma dodatkami do gier. Zdjęcia gier, w które zagrałam oraz gier i książek, które kupiłam, znajdziecie na moich kontach na FB i IG.

Pograłam w kilka fajnych gier, już wydanych lub zapowiedzianych. Nie będę ukrywać, że na trzy nadchodzące tytuły mocno czekam. Spotkałam kilku planszówkowych znajomych, z którymi udało się chwilę porozmawiać. A w sobotę wieczorem troszkę pospacerowałam po pięknie oświetlonym Krakowie.

BookGame Kraków


Mam nadzieję, że BookGame zagości na stałe w kalendarzu imprez w Krakowie 😃

#reklama #współpracabarterowa

Dziękuję BookGame za możliwość wzięcia udziału w imprezie jako przedstawiciel mediów.