2/2024 „Światła, kamera, skandal!” Daria Jędrzejek

Matteo Anderson to znany reżyser słynący z hulaszczego trybu życia. Przy pewnym biznesowym spotkaniu toczącym się w rozwiązłej scenerii, staje w obliczu co najmniej niesmacznych scen. Kręcą go kobiety, uwielbia być przez nie zdobywany, nie ma nic przeciwko przygodnym romansom. Mimo to pozostały w nim resztki człowieczeństwa nie pozwalające traktować kobiety przedmiotowo. Dzięki temu być może unika afery. Aby w spokoju przemyśleć niektóre sprawy postanawia zaszyć się tam, gdzie nikt go nie znajdzie.

Nina Moore po perypetiach życiowych wraca w rodzinne strony. Postanawia poświęcić się temu, do czego zawsze ją ciągnęło – pisaniu. Wkrótce okazuje się, że jej debiut literacki był tak udany, iż wydawca czeka z niecierpliwością na kolejne książki spod jej pióra. Tyle że widziałby nieco śmielsze sceny romantyczne między bohaterami. Podobno czytelnicy też liczą na bardziej pikantne szczegóły. Problem w tym, że Nina jest singielką i kobietą ogólnie niezbyt doświadczoną pod względem miłości i relacji damsko-męskich. Niemniej jako autorka, osoba która powinna dokonywać research’u nim o czymś napisze, bierze się do zgłębiania tematu na poważnie.

Pewna paczka sprawi, że Nina pozna bardzo przystojnego, choć niezwykle irytującego, a zarazem tajemniczego mężczyznę. Małe miasteczko, w którym wszyscy się znają, powoduje, że dziwnym zbiegiem okoliczności te przeciwstawne charaktery wciąż na siebie wpadają.

„Światła, kamera, skandal!” to niewielka książeczka, wręcz nowelka. Mimo to w zupełnie satysfakcjonujący sposób przedstawia wydarzenia i relacje między bohaterami. Pióro autorki, jej poczucie humoru, przekomarzanki między Niną i Matteo sprawiły, że pochłonęłam lekturę błyskawicznie i z wielką przyjemnością.. Książkę przeczytałam dzięki Book Tour. Ilość znaczników wprowadzona przez moje poprzedniczki świadczy o tym, ze im również historia przypadła do gustu. Mam zamiar sięgnąć po inne utwory autorki, by sprawdzić czy i one też mi się spodobają.

MOJA OCENA: 7/10

Grupa Wydawnicza Żywioł

O innej książce z romansem w tle poczytacie TUTAJ.